Łączna liczba wyświetleń

czwartek, 15 maja 2014

13.Cracovia Maraton już w niedziele


 W niedzielę 18 maja odbędzie już po raz 13. Cracovia Maraton. W tym roku krakowskie spotkanie biegowe będzie miało hasło Maraton z historią w tle. Natomiast cała imprez już rozpoczyna się w piątek 16 maja.

Obecna trzydniowa impreza Maratony będzie podzielona na następujące warte nie tylko oglądnięcia czy kibicowania:

- 13. Cracovia Maraton - niedziela 18 maja
- Cracovia Maraton na Rolkach - sobota 17 maja
- X Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego - sobota 17 maja
- Bieg Nocny na 10 km - piątek 16 maja
- Bieg o puchar radia RMF FM - sobota 17 maja
- Lavard - Bieg w krawacie - niedziela 18 maja

TRASA Cracovia Maraton

=====================
Trasa biegu głównego 13. Cracovia Maraton to tylko 42 km 195 m po ulicach Krakowa.
Start odbędzie się w Rynku Głównym na wysokości ul. Siennej następnie ulicami:

Grodzka, Idziego, Podzamcze, Powiśle, Zwierzyniecka, al. Krasińskiego, al. Mickiewicza - następnie nawrotka przejściem dla pieszych przed ul. Czarnowiejską, al. Mickiewicza, Reymonta i kolejna nawrotka przy parkingu TS Wisła, al. Mickiewicza, al. 3-go Maja i kolejna nawrotka przy Piastowskiej, deptak przy Al. 3 Maja, deptak przy Al. Focha i nawrotka na ulicę przy ul. Na Błoniach, al. Focha, al. Krasińskiego, Konopnickiej do Ronda im. Matecznego - nawrót Konopnicką, Ludwinowską, Rollego, Przy Moście, Staromostowa, Brodzińskiego, Nadwiślańska,
Solna, Zabłocie. Herlinga - Grudzińskiego potem nawrotka na Dekerta, Herlinga –Grudzińskiego, Most Kotlarski - ślimak w prawo przejście na Bulwary Wiślane za mostem, Bulwar Kurlandzki, Bulwar Czerwieński, CORT, Podzamcze, Powiśle,
Zwierzyniecka, al. Krasińskiego, al. Mickiewicza nawrotka przejściem dla pieszych przed ul. Czarnowiejską al. Mickiewicza, Reymonta i nawrotka przy parkingu TS Wisła, al. Mickiewicza, al. 3 Maja i nawrotka przy Piastowskiej, deptak przy Al. 3 Maja, deptak przy al. Focha i nawrotka na ulicę przy ul. Na Błoniach, al. Focha, al. Krasińskiego, Konopnickiej do Ronda im. Matecznego – nawrót Konopnicką, Ludwinowską, Rollego, Przy Moście, Staromostowa, Brodzińskiego, Nadwiślańska, Solna, Zabłocie, Herlinga - Grudzińskiego i nawrotka na Dekerta, Herlinga –Grudzińskiego, Most Kotlarski - ślimak w prawo przejście na Bulwary Wiślane za mostem, Bulwar Kurlandzki, Bulwar Czerwieński, CORT, Podzamcze, św. Idziego, Grodzka.
 
Meta Rynek Główny na wysokości ul. Siennej.

Trasa będzie miała oznaczone wszystkie kilometry od 1 do 42.
Punkty odżywiania biegaczy będą znajdowały się co 5 kilometrów. Na pierwszym stole będą ustawione kubki z wodą mineralną niegazowaną, na drugim stole będą ustawione kubki z napojem izotonicznym, na trzecim stole będą wyłożone owoce. Stoły ustawione będą co 10 metrów.
Uwaga! Organizator zastrzega, że nie przyjmuje prywatnych odżywek zawodników.

Punkty odświeżania będą znajdowały się co 5 km, począwszy od 7,5 km i będą wyposażone w miski z czystą wodą, a na stołach  ustawione będą kubki z wodą mineralną niegazowaną.

Punkty medyczne będą znajdowały się 100 metrów za każdym punktem odżywiania i będą obsługiwane przez ratowników medycznych. Za punktami medycznymi będą znajdowały się kabiny WC.

Organizatorzy opracowali hasło Pozdrów zawodnika na trasie maratonu proponując aby kibicując na trasie zawodników odnosili się do nich przyjaźnie.

Na półmetku trasy maratonu głównego, będzie ustawiony telebim i mata kontrolna, gdzie po przebiegnięciu zawodnik będzie mógł odczytać wiadomość, którą mu zostawisz aby dodać mu dopingu, sił  i otuchy podczas biegu. Wiadomość  zawodnikowi należy zostawić po przez wypełnienie w internecie formularza:

Zawodnicy niepełnosprawni, kobiety i mężczyźni,

będą klasyfikowani w następujących kategoriach: open zawodników niepełnosprawnych w kategoriach kobiet i mężczyzn na wózkach typu:
- HAND BIKE - wózek o ręcznym napędzie łańcuchowym,
- RIM PUSH
- wózek sportowy,
- ACTIVE WHEELCHAIR
- wózek aktywny.
Dla tej grupy zawodników opracowana została trasa o ograniczonej długości trudności i wynosić będzie 21 km i 97,5 m.

Koordynatorami startu zawodników niepełnosprawnych w 13. Cracovia Maraton są:
Bogdan Dąsal - Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Osób Niepełnosprawnych,
Grzegorz Kot - pracownik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa tel. 519 - 533 - 167.
Beata Byszewska - pracownik Referatu ds. Problematyki Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta Krakowa.

Do zobaczenia na trzydniowej imprezie Cracovia Maraton oraz na www.cracoviamaraton.pl

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz