Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 22 stycznia 2012

Małopolski System Informacja Turystycznej

W Małopolsce od niedawna stworzono scentralizowany system pt. „MSIT”. Na terenie Krakowa prowadzony wspólnie z jednostką „info” Krakowskiego Biura Festiwalowego z siedzibą u podnóża Zamku Wawelskiego przy brzegu rzeki Wisły.

To bardzo ważny punkt przy ul. Powiśle w Krakowie. Obok krakowskiego punktu jest już w terenie 34 tego typu jednostek, które powstały jako nowe inwestycje oraz przystosowano dotychczasowe już istniejące „Informacje turystyczne”. Aby te placówki miały materiały promocyjne województwa oraz regiony wydano 18 nowych tytułów promocyjnych w siedmiu językach.

Małopolski System Informacji Turystycznej ma główne zadanie ułatwienie w sposób profesjonalny pomóc turystom. Zaplanowanie wycieczek, wypoczynku weekendy po regionie małopolski, ale też otrzymanej fachowej porady. W tych punktach jest  możliwość zapoznania się z aktualnymi i planowanymi wydarzeniami kulturalnymi, turystycznymi jak też zapoznać z aktualną bazą turystyczną.

Założyciele i realizatorzy programu „MSIT” zadbali też o informacje dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie jednostki informacji turystycznej są systematycznie podłączane do zintegrowanego systemu informatycznego z wykorzystaniem współczesnej technologii elektronicznej.

Za kilka miesięcy w Polsce odbędą się Europejskie Mistrzostwa Piłki Nożnej „Euro 2012”. Mimo, że w
Krakowie nie odbędą się rozgrywki piłkarskie ale już reprezentacje trzech państw ustaliły, że ich wypadową bazą na te mistrzostwa będzie miasto Kraków. Wiadome jest, że za zawodnikami przyjadą ich kibice.

Obok Centrum Kibica na krakowskich Błoniach potrzebne będą informacje o różnych towarzyszących imprezach kulturalnych oraz zwiększone zwiedzanie przez kibiców i turystów zagranicznych naszego regionu.

Całkowity koszt systemu „MSIT” wyniesie około 20 milionów złotych. Projekt jest w większości finansowany przez Małopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2007 – 2013. Głównym organizatorem oraz realizatorem jest Małopolski Urząd Marszałkowski. Planowane zakończenie projektu ma nastąpić w tym roku.

Partnerami projektu są między innymi gminy: Miejska Kraków, Nowy Sącz, Tarnów, Andrychów, Chrzanów, Dąbrowa Tarnowska, Dobczyce, Krynica, Limanowa, Miechów, Myślenice, Nowy Targ, Olkusz, Oświęcim, Rabka, Sucha Beskidzka, Tatrzańska, Wadowice, Wiśniowa, Zakopane w sumie 25 jednostek samorządowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz