Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 5 marca 2012

Seminarium „Nie wystarczy być kobietą”


Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie 1 marca gościło uczestniczki seminarium „Nie wystarczy być kobietą” . Organizatorem był tradycyjnie Fundacja Instytutu Studiów Strategicznych w Krakowie.

Całe spotkanie w większości było opanowane przez kobiety. Oczywiście w 100 % adresowane dla kobiet w wielu punktach miało posmak damskiego parcia do przodu.

Garstka mężczyzn czasami czuła się nie swojo i dochodziło do humorystycznych refleksji. Mnie osobiście to nie przeszkadzało skoro zgodziłem się być uczestnikiem.

Natomiast uważam, że kobiety mają takie samo prawo do wiedzy jak mężczyźni choć potem to różnie bywa.

Organizatorem była Fundacja Instytutu Studiów Strategicznych i Instytut Francuski w Krakowie. Przy organizacji konferencji współpracowali Konsulat Generalny USA w Krakowie, Instytut Geothe, Istituto Italiano di Cultura „EUNIC” Kraków Cluster. Finansowo wsparły: Międzynarodowa Grupa MAZARS, BOSCH. MARR Kraków.

Zaproszonych gości przywitała Anna Szymańska – Klich Prezes Instytutu Studiów Strategicznych, Alexis Chahtalinsky Konsul Generalny Republiki Francuskiej i Dyrektor Instytutu Francuskiego w Krakowie. Program konferencji podzielony został na trzy tematyczne panele.

Panel I nosił tytuł „Jak promować udział kobiet w polityce”
Moderatorem była Marta Szostkiewicz. Poszczególne tematy omawiali: Jolanta Kwaśniewska „Kobiety i polityka moje doświadczenia", Janina Paradowska „Kobieta w polityce i dziennikarstwie”, Róża Thun „Polskie kobiety w polityce europejskiej”, Claudia Fornari „Kobiety i polityka we współczesnych Włoszech”, Brigitte Gresy „Francuskie doświadczenia w stanowieniu prawa”.

Panel II zatytułowany został „Jak promować udział kobiet w życiu ekonomicznym”. Moderatorem była Renata Kim, poszczególne tematy omawiały:
Urszula Gacek „Kobieta i dyplomacja”, Muriel de Saint Sauveur „Czy świat rządzony przez kobiety byłby lepszy dla prowadzenia biznesu” , Katrin Unger ”Płeć w ekonomii”, Sonia Draga ”Polskie kobiety - siła napędowa ekonomii”, Krystyna Boczkowska  „Kobieca kariera w międzynarodowej korporacji”.

Ostatni III panel nosił tytuł „Jak promować udział kobiet w kulturze, edukacji i życiu społecznym”. 
Moderatorem był Grzegorz Jankowicz, a poszczególne tematy przedstawiały: Beata Stasińska "Ekonomika kultury i płci", Ewa Bielecka "Jak łączyć działalność w biznesie z działalnością społeczną", Monika Kapil Mohta "Aktywizacja dziewczynek w Indiach do udziału w życiu społecznym”, Danuta Glondys „Wzmocnienie pozycji kobiet w życiu społecznym i kulturalnym”, Kristina van der Leest, „Gender - główny nurt w kulturze, edukacji i społeczeństwie: co to znaczy i dlaczego jest ważna”.

Podsumowując była to ważna kobieca konferencja wskazująca co potrafią kobiety jeżeli są tymi formami i działaniami zainteresowane.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz