Łączna liczba wyświetleń

sobota, 28 kwietnia 2012

Konferencja technologie i bezpieczeństwo IT


26 kwietnia na terenie Hotelu Galaxy w Krakowie odbyła się konferencja naukowo – techniczna „Bezpieczeństwo i niezawodność systemów informatycznych”. Organizatorem tej sesji była firma SW „Konferencje” z Warszawy.

Każdy użytkownik komputera, a szczególnie posiadający całą ich sieć, pragnie aby tam zgromadzone informacje były bezpieczne oraz nie uległy zniszczeniu.

Niestety różnego rodzaju hakerstwo i szpiegostwo internetowe też szuka sposób do włamania się aby pozyskać nielegalnie informacje z bazy danych przeciwnika. Jednym takim pospolitym sposobem jest celowe i złośliwe zawirusowanie baz danych przeciwnika.

Co prawda polskie i światowe prawodawstwo jest na bardzo wysokim poziomie, ale cyber przestępcy są bardziej przebiegli . Wymyślane przez nich technologie coraz bardzo potrafią rozpracować oraz zneutralizować zabezpieczenia.

Operacje likwidacji różnego rodzaju cybernetycznych trojanów, koni, robaków i innych świństw jeżeli nie posiada się odpowiedniego oprogramowania oraz sprzętu prowadzi do zniszczenia zasobów znajdujących się na dyskach.
 
Celem konferencji było zapoznanie z takimi technologiami jak: Axence nVision narzędzie wspierające administratorów sieci IT, Security Predicton – obrońca przed cyber atakami.

Lektor dr Andrzej Niemiec biegły sądowy „Izby Rzeczoznawców Polskiego Towarzystwa Informatycznego” poinformował o prawnym zabezpieczania zasobów.

W swoim wykładzie przedstawiła w jaki sposób należy zabezpieczyć dowody incydentów naruszających bezpieczeństwo informacji na naszych dyskach. Jest to bardzo trudne i żmudne zadanie ale bardzo konieczne aby potem dla sądu były dowodami o zaistnieniu przestępstwa lub jego obaleniu.

Najczęstszą przyczyną utraty danych w naszych komputerach i na dyskach zewnętrznych jest : błąd człowieka, awaria sprzętu, uszkodzenie nośników danych, błędy w oprogramowaniu.

Najczęstsze błędy użytkowników komputerów to: dochodzi 80% danych jest przechowywanych w komputerach i laptopach biurowych bez odpowiedniego zabezpieczenia, zasoby na wymienionych urządzeniach nigdy nie są archiwizowane. Niestety użytkownicy zazwyczaj dopiero po utracie danych myślą o ich odzyskaniu i potem zarchiwizowaniu.

Wykłady były bardzo ciekawe ale było zbyt dużo teorii, niestety było mało analitycznych, dokładnych prezentacji . Szkoda, że brak było materiałów konferencji na nośnikach CD lub USB z wyjaśnieniami.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim) i ( CC )

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz