Łączna liczba wyświetleń

sobota, 26 listopada 2011

Krakowskie Targi HORECA


Kolejne Targi Horeca, Gastrofood, Enoexpo przeszły do historii. Czy to był triumf ? dowiemy się za kilka tygodni, po dokładnej analizie zysków i strat. Jest jedynie dziwne, że prawie milionowy Kraków nie posiada z prawdziwego zdarzenia hali targowej.

Odbywające się specjalistyczne targi dniach 16 – 18 listopada w Krakowie przy ul. Centralnej na terenie hali firmy „Targi w Krakowie” pokazały, że tego typu imprezy są dalej potrzebne. To była bardzo ważna impreza w branży promocji wina, kuchennego wyposażenia hoteli oraz gastronomii na terenie Krakowa i Małopolski. Swoje towary wystawiali producenci z Polski, Austrii, Chorwacji, Czech, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Włoch.

Targi były podzielone na trzy części, aby ułatwić oraz rozróżnić najnowsze ciekawostki tematyczne. Horeca - zajmowała się wyposażeniem dla hoteli oraz gastronomii.

Gastrofood – pokazywała najnowsze nowinki artykułów spożywczych i napojów. Salon kawy i herbaty był specjalnie wydzielonym miejscem gdzie nie tylko wystawiano smakowitości , ale też można było zdegustować oraz oglądać nowinki sprzętowe, jak też style parzenia tych napojów.

Enoexpo – to jedne z największych targów wina z najważniejszych regionów Unii Europejskiej. W tej części był „Salon Enoturystyki” – tutaj polscy producenci wina, piwa zapraszali do odwiedzin swoich winnic gdzie będą zapoznawali z niektórymi tajnikami produkcji winiarskich. Dalej mało smakoszy wie, że nasze rodzime winna coraz częściej dorównują tak francuskim, czy włoskim produktom.

Dodatkową imprezą było podsumowanie III Konkursu Polskich Win o medal ENOEXPO. Złote medale zdobyło wino: białe z „Winnicy Płochockich”,  czerwone z „Winnicy Jaworek”, słodkie z  „Winnicy Golesz”. Ponadto przyznano srebrne i brązowe medale.

Kolejny był „Salon Produktów Regionalnych” – gdzie małopolscy producenci oryginalnych regionalnych potraw typu wędliny, napoje, sery, pieczywo, wyroby cukiernicze, miody pokazywali swoje produkty i organizowali ich degustację. Tu należy wyróżnić „Małopolskie Stowarzyszenie Szlaku Śliwkowego”.

Wiele szkół gastronomicznych z Krakowa i małopolski w czasie tej specjalistycznej imprezy zorganizowało wyjazdowe lekcje poglądowe na terenie targów. To było bardzo ważne spotkanie uczniów z urządzeniami gastronomicznymi i produktami spożywczymi. W przyszłości taka lekcja będzie owocowała w pracy zawodowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz