Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 23 lipca 2012

Villa Deciusa. Małopolski Szlak Renesansu 2012


Krakowskie Stowarzyszenie Villa Deciusa w niedzielę 22 lipca wznowiła kolejną swoją edycje spotkania ze sztuką pod nazwą „Szlak Renesansu w Małopolsce 2012”.

Obecnej edycji programu, organizatorzy pokażą uczestnikom zabytki z okresu Renesansu znajdujące się w granicach Małopolski.

W niedziele 22 lipca uczestnicy zwiedzali kościoły w podkrakowskich miejscowościach: Zielonki, Giebułtów, Modlnica.

Kolejne spotkanie i zwiedzanie zabytków odbędzie się w niedzielę 28 lipca.  Organizatorzy zapraszają do siedziby Villi Deciusa w Krakowie ul. 28 Lipca 1943 roku 17 A. Dojazd z ul. Focha autobusem MPK 134.

W programie: o godzinie 12.00 odbędzie się wykład dr hab. Pawła Pencakowskiego pt. „Zamek królewski na Wawelu i renesansowe rezydencje w Polsce”.
 
Wieczorem odbędzie spektakl plenerowy w wykonaniu tancerzy Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”.

Dodatkowa atrakcja dla uczestników to zwiedzanie Willi Decjusza z przewodnikiem w godzinach 11.00 - 15.00. 

W tym samym czasie jest możliwość zwiedzanie wystawy „Pieniądz jako dzieło sztuki”, która znajduje się na terenie Zamku w Suchej Beskidzkiej . Niestety dojazd we własnym zakresie.

Trzecie i ostatnie w tym roku spotkanie studyjne odbędzie się w sobotę 4 sierpnia, gdzie uczestnicy będą zwiedzać wybrane obiekty z okresy Renesansu na terenie Centrum Krakowa.
.
Zbiórka osób zainteresowanych spacerem po Krakowie o godzinie 11.00  przed siedzibą Muzeum Historycznego (róg ul. Szczepańskiej i Sławkowskiej ).

W tym czasie odbędzie się wykład terenowy Klementyna Ochniak - Dudek  „Rezydencje i domy żupne w Krakowie”.

Kim jest lektor ? prowadzący ciekawe wykłady o „Małopolskim Szlaku Renesansu”’. Dr hab. Paweł Pencakowski jest Kierownikiem i zarazem starszym wykładowcą Zakładu Historii Sztuki Polskiej i Teorii Konserwacji Akademii Sztuk Plastycznych w Krakowie.

W ramach przewodu habilitacyjnego dr Paweł Pencakowski 2011 roku opracował prace pt. „Recepcja dzieł sztuki i pamiątek przeszłości w diecezji krakowskiej w epoce kontrreformacji”. 

Pani Katarzyna Trojanowska jest kierownikiem biura projektów Stowarzyszenia Villa Deciusa Kraków. Małopolski Szlak Renesansu to od wielu lat realizowany jej projekt.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim) i ( CC )

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz